Jak kupić tanie podręczniki?

Posted by on Sierpień 11, 2015 in dzieci, liceum | Możliwość komentowania Jak kupić tanie podręczniki? została wyłączona

Jak kupić tanie podręczniki?

Podręczniki szkolne to konieczny wydatek każdego rodzica. Najczęściej lista podręczników podawana jest już pod koniec roku szkolnego, aby rodzice mieli czas na zakup całej wyprawki. Niestety podręczniki są drogie, dlatego przed zakupem warto się zorientować czy istnieje sposób na zminimalizowanie kosztów. Oto kilka rad, które powinny podpowiedzieć gdzie można kupić tanie podręczniki i inne akcesoria szkolne.

Jak kupić tanie podręczniki?


Autor zdjęcia: BCcampus_News

? Bardzo ważne jest sporządzenie listy potrzebnych książek i reszty wyprawki, czyli zaczynając od zeszytów, długopisów, a kończąc na obuwiu do szkoły. Lista pozwoli na zaplanowanie zakupów i ograniczy dodatkowe wydatki.

? Podręczniki szkolne, jeśli jest to możliwe można kupić w komplecie, czasami jest to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także i czasu.

? Pod koniec roku szkolnego w większości szkół organizowane są kiermasze szkolne, w trakcie, których można kupić tanie podręczniki lub używane.

? Warto odwiedzić lokalne antykwariaty.

? Jeśli istnieje taka możliwość to można zostawić podręczniki po starszym dziecku. Jednak należy sprawdzić czy konkretne wydanie jest jeszcze zgodne z założeniami podstawy programowej.

? Warto kupić książki wcześniej nie w ostatniej chwili, dzięki temu rodzic zaoszczędzi czas, ale także znacznie łatwiejsze będzie ich skompletowanie.

? Każda księgarnia stacjonarna czy księgarnia internetowa oferuje zniżki. Dodatkowo kupują w Internecie, aby zminimalizować koszty należy wybrać opcję odbioru osobistego.